arama

En İyi 7 Co-Op Oyun

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hüseyin Aydin Hüseyin Aydin
  • (No Ratings Yet)

Bu yazımızda sizlere  arkadaşınızla oynayabileceğiniz en iyi 7 co-op oyun  listeledik. Bazı oyunlar takım oyunu gerektiren oyunlar iken bazıları da mücadele getiriyor. Lafı çok fazla uzatmadan listeye geçelim.

1. Cuphead

en iyi 7 co-op oyun önerisi

en iyi 7 co-op oyun listemizin birinci oyunu Cuphead 80’lerin farklı arcade stillerini; side scroll ve shoot’em up oyun tarzlarını günümüze harmanlamış bir oyun. Sıra dışı sanat tasarımının yanı sıra başka şaşırtıcı bir özelliği daha var o da en kolay zorluk seviyesinde bile oyunun gayet zor olması.

Bunun böyle olmasının en büyük sebebi oyunun kısa oynanış süresi. Gerçi böyle dediğime bakmayın karşınıza çıkan her bölümle çılgınlar gibi uğraşacağınız için o oynama süresi bir hayli artıyor. Hele bir de zorda denemek isterseniz vay halinize.

2. Destiny 2

Destiny 2

9 Eylül 2014 tarihinde konsollar için çıkış yapan Destiny’nin devam oyunu. Destiny 2.

İnsanlığın son güvenli şehri, acımasız Kızıl Lejyonun görkemli komutanı olan Ghaul tarafından ezici bir işgal kuvvetine maruz kaldı. O, şehrin Muhafızlarının kuvvetlerini ellerinden aldı ve hayatta kalanları kaçmaya zorladı.

Bir silah cephaneliği ve yıkıcı yeni savaş yeteneklerini keşfetmek için güneş sistemimizin gizemli gezegenlerinde maceraya çıkacaksınız. Kızıl Lejyonu yenmek ve Ghaul ile yüzleşmek için insanlığın dağılmış kahramanlarını bir araya getirmeli, beraber durmalı ve evimizi geri almak için savaşmalısınız.

3. Warfame

Warframe, gittikçe gelişmekte olan bilim kurgu dünyasında, ücretsiz oynanabilen kooperatif bir aksiyon oyun setidir. Güneş sistemi ve Warfame’in esas gücüne karşı oyuncu-düşman akınlarına, arkadaşlarınızı da davet edin. Dünyanızı tehdit eden düşmanlara karşı tek başınıza ayakta durun ya da arkadaşınızla beraber karşı koyun.


4. Don’t Starve Together

Don’t Starve Together

Bu listeye bu oyunu koymasaydık herhalde çok büyük bir hata yapardık. Don’t Starve aslında büyük resimde bakıldığı vakit genel olarak görsel sunum ile öne çıkan bir oyun, bu ne anlama geliyor peki?

Tim Burton vari görsellikten bahsetmiştim, Don’t Starve gerçekten bu tarz kendine özgü bir görsel kod ile beraber tasarlanmış, 2D ve 3D’nin stilize edilmiş uyumu ile hayatta kalmaya çalışmak, bu oldukça mazbut durumu bile bir şekilde göze hitap ettirmeyi başarıyor.

5. The Division

The Division

New York şehri, şimdiki zaman. Eşi görülmemiş boyuttaki bir salgın, Kara Cuma günü şehrin üstüne çöker.

Temel hizmetler teker teker çökmeye başlar. Su ve gıdadan yoksun kalan toplum sadece birkaç günde kaosa sürüklenir. Çok daha fazlası sizi bekliyor. İster tek oyna isterse arkadaşınla.

6. Far Cry 4

Far Cry 4

Himalayalar’da yer alan Kyrat, sevincin, hüznün, büyülerin ve başkaldırının bütünleştiği bir yer. Sahip olduğu fantastik çekicilik oyuncuyu olduğu kadar ana karakteri de büyülemeyi başarıyor. Tüm bu ihtişamla ve kutsal görev aşkıyla birlikte yollara düşüyoruz.

7. Killing Floor 2

Killing Floor, 2009 yılında oyunculara adrenalin dolu kooperatif hayatta kalma atmosferini yaşatmak için PC platformunda çıkış yapmıştı. Çıkış yaptığı günden itibaren yoğun ve olgun PC oyuncularının beğenisini kazanan Killing Floor, modlar ve çeşitli oyuncu tabanının yarattığı eklentiler ile günümüze kadar istikrarlı bir oyuncu nüfusu seyretti.

Yapımcı Tripwire Interactive, Killing Floor’u yeni nesil konsolların çıkmasıyla beraber tekrar, baştan yaratarak önümüze sunma kararı almış ve bizlere Killing Floor 2’yi hazırlamışlar.

en iyi 7 co-op oyun listemizi burada sonlandırıyorum.

Diğer Yazılarımız
http://oyunbilimi.com/400-kisilik-battle-royale-oyunu-cikiyor/
http://oyunbilimi.com/god-of-war-cikis-tarihi-belli-oldu/

Facebook Sayfamız