arama

Oyuncular EA Games’e Tepkilerini Fifa İle Gösterdiler

Şimdiden oyuncular platformlarda Fifa için mikro ödeme sistemi konusunda örgütlenmeye başladılar bile.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hüseyin Aydin Hüseyin Aydin
  • (No Ratings Yet)

Kızgın oyuncularla yüzleşmek zorunda kalan EA, oyun içi satın alımları iptal etmeye zorladı. EA firmasını en karlı çıktığı oyun FIFA 18 ve dünyadaki en çok satılan oyunlardan birisi ama oyuncular FIFA 18’den oldukça sikayetçiler.

Oyuncular örgütlenip EA Games’e tepki gösterdiler. #FIXFIFA (düzel Fifa tagıyla) ve gerek Youtube’da gerek Reddit’de ve Twitter’da oyuncular sitemini bildirdiler. Change.Org,Petition sitelerinde ise 23.000’den fazla imza bulundu. Black Friday için genellikle hatta her zaman Fifa için çok büyük bir paradır. ve bu gibi özel günlerde EA paraya para demiyordu ama neyse konumuz bu değil.

EA bunun gibi özel günlerde her zaman özel paketler çıkarıp saniyesinde binlerce paketler açılıyor ufacık bir paketin tanesini psn’de 100 TL’den yüksek bir paraya gelebilirler.
Oyuncular bu yüzden #FIXFIFA diye açtılar.

EA Games ne olur fifayı düzelt

#FIXFIFA nedir ona gelelim. FIXFIFA oyuncuların EA’in bu  yaptırımlarından dolayı oyunda hiçbir türlü her hangi bir etkinliğe katılmamak gerektiğini savunur.

Ve bu oyuncular EA’in serverlarını düzeltilmesini istiyorlar. (ama bana sorarsanız bu mevzunun sadece ea’in serverları kaynaklı olduğunu sanmıyorum momentum vs. sebeplerden olabilir.). Ayrıca ünlü FIFA oyuncusu bazı ünlü youtuberlarda bu duruma destek vermişlerdi.

Ve ayrıca Belçika Adalet Bakanı bunun hakkında bir açıklamasında :
“İnsanları kumara yöneltiyor. Bunun içinden kötü bir şeyse çıkabilir iyi bir şeyde çıkabilir bunun içinde bir bağımlılık söz konusudur. Ayrıca küçük çocuklar bu paketlerden ruhsal sağlığı bozulabilir ve bu oyunları yasaklayalım.” diye duyurdu.

Sizde bu oyundan şikayetçi iseniz şikayetinizi dile getirebilirsiniz.
Bu kampanyanın linki : https://www.change.org/p/ea-games-fixfifa?recruiter=836237293&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink&utm_campaign=share_petition

Daha fazlası için : http://www.oyunbilimi.com