arama

Generation War Dizisi Hakkında

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Esat Akgül Esat Akgül
  • (No Ratings Yet)

Konu 2.Dünya Savaşı olunca hakkında oldukça fazla içerik bulabiliyoruz. Özellikle de sinema sektörü 2.Dünya Savaşı’nı konu edinmeyi oldukça fazla seviyor. Bunun sebebi ise savaşın çok yönlü olması. Çünkü birkaç yüzyıllık teknolojik ilerleme bu savaş süresince kazanılmıştır. Bunun yanında savaşın insanı duygu ve psikoloji yönü de çok çeşitli şekilde ele alınabilir. Bu yazımızda ise bu psikolojiyi oldukça iyi yansıtan bir dizi hakkındaki izlenimlerimizi spoiler vermeden dile getireceğiz.

Generation War Ne Anlatıyor?

Generation War Dizisi 2.Dünya Savaşı’nı Alman tarafından anlatıyor. Sinematik olarak bu savaşı genelde Amerika cephesinden izlediğimiz için dizi bu özelliği ile oldukça ilgi çekici oluyor. Almanların anlatıldığı gibi oldukça sıkı bir disipline tabi tutulduğunu görebilirsiniz. Bunun yanında genelde 2.Dünya Savaşı tarihinde daha barbar görünen Almanların psikolojik çatışmalarını görebilirsiniz.

Dizi iki Alman kardeş üzerinden anlatılıyor. Kardeşlerden büyük olanı Teğmen rütbesine sahip bir Nazi subayı. Küçük olan kardeş ise oldukça naif ve entelektüel bir Alman. İlk izlenim olarak senaryoyu tahmin edebileceğinizi umsanız da dizinin ilerleyen sürecinde aslında çok farklı bir konuyla karşılaşacaksınız. Öyle ki bu iki kardeşin psikolojik değişimleri oldukça güzel işlenmiş.

Generation War Ve 2.Dünya Savaşı

3 bölümlük bu mini diziyi izleyerek 2.Dünya Savaşı hakkında az da olsa fikir sahibi olabilirsiniz. Fakat yine de psikolojik olarak empati kurmanız diziyi ve savaşı daha iyi anlamanızı sağlayacaktır. Öyle ki dizi savaştan ziyade bireylerin tepki ve psikolojilerini işlemiş. 3 bölüm ve her bölüm yaklaşık 1.30 saat. İzlediğiniz takdirde hiçbir şey kaybetmeyeceğiniz kaliteli bir yapım olduğunu belirtmek isterim.