arama

İşte Samsung S9 ve S9 Plus’un Özellikleri

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hüseyin Aydin Hüseyin Aydin
  • (No Ratings Yet)

Hepinize selam teknoloji severler.Geçtiğimiz günlerde EtNews’in yayınladığı raporda Samsung ‘un yeni amiral gemisi olan Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın kamera ve diğer özellikleri duyuruldu.Bu iki yeni modeli bekleyen telefon sektörü ve tüketicilerinin meraklı bekleyişi sürerken ETNews’in yaptığı açıklama herkesin yüzünü güldürdü.

Önceki sızıntılardan da bildiğimiz üzere  S9 , f/1.5-f/2.4 diyafram açıklığına sahip. Değişken diyafram açıklığı mekanik bir teknoloji ve sahneye göre cihazın daha kaliteli fotoğraflar çekmesine yardımcı olacak.

Bununla birlikte büyük ekranlı model olan  S9+’ta çift arka kamera olacak ve iki arka kamera da f/1.5-f/2.4 diyafram açıklığına sahip olacak.Bu demektir ki artık bir tık daha iyi fotoğraflar çekeceğiz.Yeni çift kamera fotoğraf ve video kalitesini iyileştirirken, 1000 fps’ye kadar ağır çekimi de destekleyecek.Bu da SlowMotion özelliğini kullananları sevindirecek.Rapora göre  S9, 8MP’lik otomatik odaklamalı bir ön kameraya sahip olacak ve iris tarayıcı ön kameraya entegre edilmiş olacak.Buna ilave odaklamayı manuel olarakta ayarlayabileceğiz. Galaxy S9+’ta ise iris tarayıcı ve ön kamera önceki modellerde olduğu gibi ayrı olacak.Eh bu konuda da bizi yine şaşırtamadı Samsung.

Galaxy S9 kamera özellikleri belli oldu

 

CİHAZIN ÖZELLİKLERİ

Samsung S9 serisiyle ilgili kullanıcıları yakından ilgilendirecek önemli detaylar ortaya çıktı. Buna göre, Samsung Galaxy S9, ve Snapdragon işlemcili olmak üzere iki farklı modelle satışa sunulacak.
Qualcomm ve Samsung tarafından üretilecek 7 nanometre mimariye sahip işlemciler olacak.
Samsung 5,8 inçlik ekranla gelecek olan Galaxy S9 serisinde, Snapdragon 845 ve kendi ürettiği Exynos 9810 işlemcisini cihazda bulunacak.
Samsung  S9 modelinde, dört tanesi Cortex A53 ve diğer dört tanesi de Cortex A73 olmak üzere toplamda sekiz çekirdeğe sahip olacak.
Galaxy S9 ile birlikte tanıtılması beklenen Galaxy S9+’ın da Galaxy S8’de olduğu gibi 6,2 inçlik ekran’a sahip olacağıi tahmin ediliyor.

Bununla birlikte Samsung S9, Adreno 630 grafik birimi özelliğiyle gelecek.

Sonsuz ekran deneyimi yaşatmaya devam edecek olan modelin çerçeve kalınlıklarının daha da azaltılabileceği düşünülüyor.
Parmak izi sensörünün ana ekrana entegre edileceği firma tarafından kesinleşti diyebiliriz.Uzun lafın kısası bizi bomba gibi bir telefon bekliyor.

Diğer Yazılarımız
http://oyunbilimi.com/far-cry-5-hikayesi-nasil-olacak/

http://oyunbilimi.com/pubgde-hile-yapanlar-tutuklandi/

Facebook Sayfamız İçin Tıklayın