arama

Oyuncu Bilgisayarı Alırken Neden Laptop Almamalıyız ?

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Hüseyin Aydin Hüseyin Aydin
 • (No Ratings Yet)

Oyuncu bilgisayarı alınırken genellikle masaüstü tercih ederiz. Daha iyi donanımlara sahip olduğu vb. için fakat önemli olan soru “Neden oyuncu bilgisayarı alırken masaüstü almalıyız ?” değil “Neden oyuncu bilgisayarı alırken laptop almamalıyız ?”

Bilindiği üzere oyuncu bilgisayarı denilince akla hemen masaüstü bilgisayarlar gelir. Bunun sebebi de bünyesine katılabilecek donanım kapasitesinin oldukça yüksek olması. Öte yandan da gerek donanım çeşitliliği gerek toplanabilme özelliği, isteğe göre şekillendirilebilmesi gibi özellikleri ile oyuncuların gözdesi.

O zaman neden oyuncu bilgisayarı alırken laptop almamalıyız ? İşte nedenleri :

1- Bir Batarya İle Çalışmaları

Laptoplar, bataryaya (pile) sahip olmaları ile şarjının bitmesi, belirli bir kullanımdan sonra pil ömrünün kısalması ve hatta bir noktada devamlı şarja takılarak kullanılmaları gibi sorunlar ile oyuncu bilgisayarı olarak laptop almamamızı tetikleyen bir neden.

2- Isınma Sorunları

Laptopların bir de şu ısınma sorunları yok mu ? İnsanı oyun oynamaktan soğutan bir durum gerçekten. Havalandırma imkanlarının laptopların boyutunun ufak olması sebebi ile oldukça kısıtlı. Bir süreden sonra el değmeyecek seviyelere kadar ısınan laptoplar oyuncu bilgisayarı seçiminde oldukça önemli bir etken.

3- Donanımlarının Yetersizliği

Laptoplar, boyutları nedeni ile masaüstü bilgisayarlara göre oldukça küçükler. Bunun doğurduğu bir sorun olarak içerisinde bulunan donanımların laptopun boyutlarına göre daha ufak parçalarla aynı işlevin görülmeye çalışılması donanımların yeterliliğini oldukça zedeliyor.

neden laptop almamalıyız

Facebook Sayfamız İçin Tıklayın

Diğer Yazılarımız

https://oyunbilimi.com/sony-xperia-ultimate-tanitildi/

https://oyunbilimi.com/csgo-skin-testi/

etiketlerETİKETLER
 • Pünhan
  2 sene önce

  Donanım yetersizliginden bahsetmen bence olmamış bazı oyun laptopları dahada güçlü.BU arada masaüstüyü taşıya biliyormuyuz ? yada içinde hazır internet adapteri varmı ? yada ışıklar sönünce oynaya biliyonmu ? daha iyi yanlarından düşün laptop bence dahada iyi.

  5
  yorum beğen
 • Özge
  2 sene önce

  çok boş olmuş 3.5 yıldır şu çöp laptobu kullanıyorum istediğim oyunları da oynuyorum ısınma sorunuda zaten benim istediğim oyunları çok etkilemiyor ayrıca klavyesi ve kısayol tuşları masaüstüne göre hem çok daha rahat hem tam bana uygun. Ayrıca ısınması benim için daha iyi kucağımda oynadığım için kalorifer yakmaya gerek kalmıyor zaten yeterince ısınıyorum 😀 yazında yazlığa vs. gidiyorsanız zaten laptop şart

  5
  yorum beğen
 • Celal
  2 sene önce

  Abi %100 haklısınız yaa laptop almak pişmanlıktır 😀

  5
  yorum beğen