arama

Otobüs Beklerken Veya Ders Aralarına Özel Tadımlık Oyunlar

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hüseyin Aydin Hüseyin Aydin
  • (No Ratings Yet)
 Merhaba oyun severler! Bu yazımda sizlere internet gerektirmeyen, sinir krizleri geçirtmeyen, okulda teneffüste, evde GTA 5’in açılmasını beklerken hemencecik oynayabileceğiniz tadımlık oyunlardan bahsedeceğim

Tadımlık oyunlar listemizin ilk oyunu  Drive Ahead 

Şahsen SmackDown’ un arabalarla yapılan versiyonuna benzetiyorum. Oyunun amacı rakibinizin kafasını patlatmak. Kariyer bölümü gayet uzun ve ayrıca yeni bölümlerde zamanla ekleniyor oyuna. Her maçtan sonra para kazanıyorsunuz. Bu parayla bir şans makinasını çalıştırıyorsunuz ve size rastgele bir araba, harita veya avatar kafası veriyor. Bu çıkan itemleri daha sonra kendiniz maç ayarlayıp kariyerden ayrı olarak bot veya bir arkadaşınız ile (aynı telefon üzerinden) oyun oynayabiliyorsunuz. Ve ayrıca gün geçtikçe oyuna yeni içerikler ekleniyor.

tadımlık oyunlar önerisi

Trenc Assault

Oyunun grafiklerine bakıp hemen burun kıvırmayın. Cidden size güzel vakit geçirtebilecek bir oyun. Genel amacı siper siper ilerleyerek haritanın sonuna ulaşmak. Oyunda 5 farklı asker sınıfı bulunuyor. Bunlar piyade, subay, flamethrower (Alev silahı), keskin nişancı ve ağır makinalı. Zamanla kendi kendine biriken bir para ile satın alınıyor bu asker sınıfları. Ama öyle rastgele asker göndermek yok, patlarsınız. Bir strateji kurmalı ona göre ilerlemelisiniz.  Örneğin Bunker (Sığınak)’a karşı önce havan saldırısı yapıp yok etmelisiniz yoksa piyadelerinizi biçer. Seviye atladıkça daha farklı ve zorlayıcı düşmanlar çıkıyor karşımıza. Oyunda 72 adet bölüm var yani birkaç gün sonra yeni bir oyun aramak zorunda değilsiniz. Ayrıca oyunda Co-op Multiplayer bulunmakta yani aynı internet üzerinde bağlı bir oyuncuyla mücadele edebilirsiniz.

Tadımlık Oyunlar listemizin arasında en beğendiğim Penguen Lokantası 2

Para kazanmak için Antartika’ nın bir köşesinde lokanta açan bir pengueni canlandırıyoruz. Oyun basit görünebilir ama kesinlikle değil. Aynı anda birçok şeyi düşünmeli bunları sıraya koymalı ve uygulamalısınız. Yeni gelen müşteriyi boş bir masaya al, yemekleri müşterilere ver, diğer masadaki müşterinin siparişini al, boşalan masadaki paraları al… Bunları yaparken hızlı olmalısınız yoksa müşteriler sinirlenip giderler. Her bir günün bir kar amacı var ve gün geçtikçe artıyor. Bu hedefe ulaşamazsanız seviye atlayamazsınız. Elinize geçen para ile dükkanınıza yeni dekarosyonlar alabiliyor, yeni bir aşçı getirtebiliyor, kendinize kıyafet alabiliyorsunuz. Bu arada küçük bir tüyo; Bir erkek bir dişi gelen penguenleri çiçekli masalara alırsanız daha fazla para verirler.

İnto The Dead

Yine fazlalaştılar. Birkaçını vurmam gerek, ama mermim azaldı. O da ne, mühimmat sandığı. Hemen ona yöneleyim… Sonunda 50 metre kaldı. Sağdan bir zombi koşuyor, olamaz. Oyunun amacı zombilerin arasından ölesiye kadar koşmak. Yani en azından ilk oyunun amacı buydu. 2. Oyuna senaryo eklenmiş ve şahsen çok hoşuma gitti. Kızından uzak kalan bir babanın hikayesi. Ayrıca artık deliler gibi koşturup olabildiğince uzağa gitmiyoruz. Belli bir mesafe var ve onu kat ediyoruz. İlk oyunda para ile satın alırken silahları 2. oyunda silah parçaları toplayıp silah yapıyoruz -tabii para ile alınanlarda var-. Her bölümün sonunda 3 adet çanta veriyor, çantalardan birini seçiyor ve içinde çeşitli eşyalar çıkarıyoruz. Ve ayrıca ilk oyundan farklı olarak kasa sistemi de eklenmiş oyuna. Son olarak zombilerin arasında koşarken size yardımcı olacak köpeklerde alabilirsiniz.

Diğer Yazılarımız

http://oyunbilimi.com/dusuk-sisteme-sahip-oyuncular/

http://oyunbilimi.com/yilbasi-tatilinde-oynayabileceginiz-hikaye-tabanli-oyunlar/

Facebook Sayfamız