arama

PlayerUnknown’s Battlegrounds’da Hile Yapan 120 Kişi Tutuklandı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hüseyin Aydin Hüseyin Aydin
  • (No Ratings Yet)
Merhaba Sevgili oyuncular.Sizi sevindirecek haber geçen gece Pubg tarafından geldi.Oyun yapımcıları Çin’de 120 oyuncunun hile nedeniyle tutuklanması için işlemleri başlattı.

Tencent ve Çin’den gelen yeni haberlere göre içerisinde oyun içinde hile yapan 120 Çinli oyuncu tutuklandı. Tencent, henüz Çin’dePUBG oyununun Çin sürümünü piyasada yayımlamadılar.Bu yüzden Çinli oyuncular, dünyanın üzerindeki diğer oyuncular ile birlikte oynuyor. Fakat oyunu oynayan oyuncular ne üzücü ki hile yapmaya devam ediyor.Öyle ki, daha önceden paylaşılan verilere göre PUBG içerisinde hile yapan oyuncuların %99 Çinli oyunculardı.Belki de Tencent tarafından atılmış olan bu adım, hilecileri amaçların’dan vazgeçirecektir.

PlayerUnknown’s Battlegrounds içerisinde ciddi bir hile sorunu bulunuyor. Öyle ki, oyundaki hileciler, artık diğer oyunculara belli ederek hile yapıyor ve hak etmeyerek sıralamalara giren oyuncular da, sıralamalar aracılığı ile hilenin reklamını yapıyor.Bir bakıma’da hileyi pazarlıyor’da diyebiliriz.Eğer oyunun sıralamalarında QQ ile başlayan isimler görürseniz, o kullanıcılar hileci demektir. Çünkü o hesaplar, hileleri satan insanlara ait ve kullanıcı adı da aslında bir hesap numarası olabilir. QQ ise Çin’de kullanılan bir mesajlaşma uygulaması.Yani Avrupa’daki Messenger gibi.Hatta bu QQ isimli uygulama da Tencent tarafından hayatımıza sokuldu.

Çin içerisinde hile fiyatları ise 100 Yuan, veya 15 Dolar, civarında dolaşıyor. Fiyatların böyle olması da hilecileri hileleri pazarlamasına sebep oluyor.Yani bu hilelere ulaşmak çok da zor değil. Bu yüzden Tencent tarafından atılmış olan bu adım, hilecileri tutuklama gerçekten işe yarayabilir. Özellikle de bu durum Çin basınında büyük bir yer kaplarsa dünya geneline giden bir mesaj olmuş olur.

Pubg'de hile yapanlar tutuklandı

Diğer Yazılarımız

http://oyunbilimi.com/oyuncularin-kullanmasi-gereken/

http://oyunbilimi.com/far-cry-5-hikayesi-nasil-olacak/

Facebook Sayfamız