arama

Telefonumuzu Hızlandıracak Uygulamalar

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hüseyin Aydin Hüseyin Aydin
  • (No Ratings Yet)
Telefonlarımızında dinlenmeye yada bir performans desteğine ihtiyacı vardır. İlaç gibi düşünün biz ilaç içinde nasıl kendimizi daha iyi hissediyorsak telefonlarımızda bu uygulamalar sayesinde daha hızlı oluyor. Alemin hızlı delikanlısı sözüne çok uygun bir yazı olacağına eminim. Bu yazımda ” Telefonunuzu Hızlandıracak Uygulamalar ” başlığı ile sizlerleyim.

1-Clean Master – Ram Temizleyicisi ve Antivirus : Telefonunuzu Hızlandıracak Uygulamalar listemizin göz bebeği telefon değiştirince yüklemeyi unuttuğum bir uygulama. Telefonunuzu Ram Temizleyicisi özelliği ile hızlandırırken Antivirus özelliği ile koruma altına almaktadır. İsterseniz normal telefonunuzun menü arayüzünde iken ekrandaki tuşla hızlandırabilir isterseniz uygulamaya girerek hem hızlandırma hemde virüs taraması işlevlerini yapabilirsiniz.

Telefonunuzu Hızlandıracak Uygulamalar listemizi

2-Super Cleaner – Antivirus , Booster , Phone Cleaner :

Gerçekten çok dolu bir uygulama. Şuanda kendi telefonumada indiriyorum. Antivirus , işlemci soğutucusu , ram temizleme , gereksiz dosya algılama ve temizleme , arkada çalışan gereksiz uygulamaları kapatma , Uygulama kilidi ve daha fazla araç modu var cidden çok dolu bir uygulama olmuş. İşinize yarayacağını düşünüyorum.

3-Avast Cleanup : Bir zamanlar kendi telefonumda kullanıyordum. Uygulama önbelleği , gereksiz uygulamaları temizleme , antivirus , telefon hızlandırma modu ile karşımıza çıkıyor ve gerçekten güzel bir uygulama.

4-AMC Secturity – Hızlandır : Telefon ve oyun hızlandırma modu , gezinti koruma modu , ödeme koruma modu , hırsızlardan koruma modu ile bizlere sunuluyor. Bazı özellikleri %100 bazı özellikleri %50 işe yarasada gerçekten güzel bir uygulama olmuş.

5-Security Master – Antivirus , VPN , Applock , Booster : Hızlandırma , antivirus , VPN , uygulama kilitleme , mesaj gizleme özellikleri ile karşımıza çıkmaktadır. Kullanımı kolay , rahat ve anlaşılır bir uygulama tavsiye ederim.

6-AVG Antivirus Programı Android (Virus Temizleme) : Telefonunuzu hızlandırabileceğiniz ve aynı andada koruyabileceğiniz güzel bir uygulama. telefonunuzda hem az yer kaplıyor hem az ram harcıyor hemde kullanımı kolay ve anlaşılır bir arayüze sahip. Ayrıca yıllık 4.49 TL gibi düşük bir fiyat ile abone olarak farklı özelliklere %100 erişim sağlayabilirsiniz. Benim yaptığım gibi.

7-Google Play :
Bunlardan hiçbiri işinize yaramadımı ? Çözüm çok basit. Google Play uygulamasına giriyorsunuz ve binlerce antivirus ve hızlandırma programı buluyorsunuz. Kullanıcı yorumlarını ve puanlarını değerlendirerek size uygun olanı seçiyorsunuz ve kullanmaya başlıyorsunuz.

 

Şimdiden uyarmak istiyorum bu uygulamaları 1GB RAM ve 1GHZ işlemci altı telefonların kullanmasını pek tavsiye etmiyorum ağır gelebilir. Sebebi ise bu tip programların genelde 1.5GB Ram ve 1.3 GHZ işlemci ve üstü için yapılmış olmasıdır. Eğer  telefonunuz bu dediğim özelliklere sahip değilse 7.maddeyi uygulamanızı tavsiye ederim. Ancak size bir sorum var sizce yeni çıkan orta segment telefonların hızlandırılmaya ihtiyacı varmı ? ben Huawei P9 Lite 2016 kullanıyorum ve hızlandırma gereği duymuyorum ancak arada bir sistemi dinlendirmek için bu tip uygulamalar gerekli olabiliyor. Telefonunuzun modelini ve bu tip uygulamalara ihtiyacı olup olmadığını yorumlarda belirtebilirsiniz. ” Telefonunuzu Hızlandıracak Uygulamalar ” isimli yazım umarım işinize yaramıştır.