arama

Türkiye’nin İlk Madencilik ( Sanal Para ) Havuzu Açıldı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hüseyin Aydin Hüseyin Aydin
  • (No Ratings Yet)
Türkiye’nin ilk ve tek Madencilik Havuzu açıldı.

PoolMate.online

Şimdilik Eylül 2017’de piyasaya çıkmış olan BitcoinZ koinini kazmak mümkün bu havuzda. PoolMate yavaş yavaş başka koinlerinde havuza ekleneceğini belirtirken, havuzda kazılacak koinlerin kendileri tarafından özenle seçildiğini, hem adet yapmanın hem de gelecekte artış potansiyeli taşıyan koinleri havuza ekleyerek Türkiye’nin bu ilk havuzunu büyütmeyi hedeflediklerini söyledi.

Profosyonel “mining rig”lerin yanı sıra, herkesin madenciliği deneyimleyebileceği bir platform amaçladıklarını belirten PoolMate yetkilileri, desktop ve Laptop’larla bile sitede madencilik yapıldığını, ancak beklentilerinin binlerce laptop ve desktop’un havuzda çalışıyor olması olduğunun da altını çizdiler.

Ethereum mu BitcoinZ mi ?

BitcoinZ şu sıralar $ 0,015 ile $ 0,029 arasında bir fiyata sahip, Ether ise $ 1,200 – $ 1,300 arasında değişiyor.

PoolMate şöyle diyor:

“Ortalama 5’li bir rig ile ayda 0,5 Ether kazmak mümkün, ancak aynı rig ile PoolMate.online Havuzunda ayda 50,000 adet BtcZ kazmak da iyi bir alternatif. Hesaplayınca BtcZ kazmak şu anda Ethereum kazmaktan daha karlı”…

Havuzun Dağıtım Metodu: PPLNT

Yeni bir dağıtım metodu olan PPLNT, PPL ve PPLNS metodlarına göre farkı kısaca dağıtımın her blok bulunuşunun hemen ardından yapılıyor ve havuza daha uzun süre bağlı olan makinalara daha fazla ödeme yapıyor olması.

Madenciler açısından olumlu tarafı elbette daha uzun havuza bağlı kalmanın ödüllendiriliyor olması fakat olumsuz tarafı ise blok bulunmadığı süre zarfında bir ödeme yapılmasığı için bazı madenciler birkaç saat bağlı kaldıktan sonra havuzdan ayrılıyorlar. Halbuki en azından madenci bağlandıktan sonra havuzda 3-4 blok bulunmasını bekleyip hesabına düşen adetleri görecektir.

BitcoinZ: Bitcoin2.0

Çok yeni bir koin olan BitcoinZ (BtcZ) bir Bitcoin türevi değil. Asic madenciliğinin yasak olduğu koinde takip edilemez işlem özelliği (zk-SNARKs) var. Merkeziyetçi olmayan geliştirmesi olan koinin tüm geliştiricileri gönüllü çalışmaktadır. Büyük Blok Hacimleri mevcut olup, Blok hacimleri BitcoinCash benzeridir.

Bir bitcoin türevi olarak yüksek artış potansiyeline sahip. Maksimum Arz: 21,000,000,000 btcz. Algoritması Equihash. Kanıt Tipi: PoW (Proof of Work). İşlem Hızı: BTCZ = ~2MB her 2,5 dakika. Dolaşıma Sürülen Miktar: 12,500 btcz her 2,5 dakika.

Her gün 100 BtcZ

PoolMate yakında her gün çekilişle havuza bağlı olan 10 hesaba 10’ar BtcZ dağıtacağını da açıkladı. Havuza uzun süre bağlı kalan makinaların ödüllendirilmesini amaçlayan bu uygulama umarız kısa sürmez…

 

 madencilik nasıl yapılır

Anasayfa